Low cost plug-and-play upgrade for non-H/K cars

BMW i3 Forum

Help Support BMW i3 Forum:

This site may earn a commission from merchant affiliate links, including eBay, Amazon, and others.

tdlnfm

New member
Joined
May 25, 2024
Messages
1
A legfontosabbnak az OEM ajtó hangszórók frissítését tartom. Ezeket eredetileg a Foster készítette, és szélessávúak, és a Harman Kardon basszusközépre frissítették őket, kiegészítve az egyedi házba épített magassugárzókkal. A legnagyobb munka ennek a háznak az építése volt, amit 3d nyomtatóval is meg lehetett csinálni (lásd az ARS Stuttgart videóját a YouTube-on), de én az "analóg utat" választottam, PVC csövet ragasztottam a gyári tükörburkolatra és festettem. A Harman magassugárzót kicsit csiszolni kellett, a 40 mm-es pvc-t pedig melegíteni. A hangszórók az Aliexpressről, vagy az Ebayről származnak, 10 órát dolgoztam és a projekt összköltsége 100 €, ami tartalmazza az új tükörburkolatokat (BMW art.# 51337310547 és 51337310548), hogy az eredeti állapot visszaállítható legyen. a későbbiekben. A hangzás lényegesen tisztább, kiegyensúlyozottabb lett, a színpad előretolt, a mélységérzet nagyon jó. A Foster és a H/K midek azonos fs-vel (~150 Hz) és azonos érzékenységgel (~ 84dB/W/1kHz) rendelkeznek. A Foster hangosabb a két közép közül 4-10kHz-es tartományban, de a különálló magassugárzóval sokkal jobb a HK compo. A 9364956 típusú H/K mid dupla csatlakozóval rendelkezik, így nincs szükség Y-kábelre vagy az ajtó PU burkolatának fúrására.
 

Attachments

  • OEM speaker.jpg
    OEM speaker.jpg
    1.3 MB · Views: 0
  • important.jpg
    important.jpg
    2.7 MB · Views: 0
  • tweeter assembly with bandage.jpg
    tweeter assembly with bandage.jpg
    1.6 MB · Views: 0
  • tweeter on place.jpg
    tweeter on place.jpg
    3.1 MB · Views: 0
  • HK from China.jpg
    HK from China.jpg
    3 MB · Views: 0
Last edited:
Back
Top